Posted on

Ne

Jsi krásná. Jsi umytá. Čekáš na mě v posteli.
Lehnu si, šáhnu ti do vlasů. Noční košile – pryč s ní! Zahodit!
Tvá kůže – leskne se v odrazech pouliční lampy, vlezle lezoucích dírama v žaluzii. Dotyky na umyté kůži drhnou. Drhnou tou čistotou. Zbytky vody ze sprchy mrazí. Roztavím je, dotyky prstů, dotyky dlaní. Ne! Proč netají, proč ta vrstva, ta slupka, ten modrý led, proč zůstává? Máš dnes divnej ksicht, lásko. Čumíš! Zdá se ti, že jen plním tvý přání, že si tě neberu, že nejsem ten správnej chlap. Tak teda ne. Otočit se od tebe, ležet a spát. Samota je fajn.

Provokuješ, zkoušíš to, tak dlouho nic, a teď taky nic. To si to mám dělat sama, jak v šestnácti, když se nikdo k ničemu neměl? Jo. Led mrzne, propast, volné pole mezi náma se zvětšuje. Postel je dobrá, dobrá na spaní. Budu spát klidně. Ty ne, slyším tvé nervózní převalování, vstaneš, na záchod, do koupelny, napít, něco sníst.

Sluch, opomíjený smysl, v uřvané době. Je tma, nic než zvuky. Noční lovci na sluch spoléhají. Kroky, myšlenky v krocích. Slyším v nich tvé pocity. Jo? Pomstíš se? Uděláš si to, mně navzdory? Na gauči. Jo, zkoušíš to. Pak toho necháš a zoufalství tě prostoupí celou. Stoupne až do očí. To ti to trvalo! Slzy. Neslyším je, vidím. Všimneš si, že stojím nad tebou. Ruce pryč, budeme šukat!

Hřeješ, spíš klidně. S hlavou na rameni.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s